Gry planszowe

W dzisiejszych czasach gry komputerowe wyparły tradycyjne planszówki czy gry karciane. Przez to szczególnie powinniśmy zwracać uwagę na to, w co gra nasze dziecko oraz jakie bajki i filmy ogląda za pomocą komputera i telewizji. Niewątpliwie Internet oferuje także takie miejsca, która poza rozrywką zapewniają również edukację i rozwój umysłowy naszego dziecka. Jak zatem zagospodarować dziecku czas, aby się nie nudziło, ale i rozwijało swoją wyobraźnię i logiczne myślenie?

Wyposażenie magazynów w sklepie LOG-SYSTEM.pl – regały, antresole, suwnice bramowe.

Po za grami komputerowymi warto samemu wymyślić bądź posiłkować się np. blogami, poświęconymi wychowywaniu dzieci, na których znaleźć można wiele przeróżnych inspiracji i pomysłów na wspólne spędzenie czasu. Do tradycyjnych form w dalszym ciągu należą gry planszowe, które znaleźć możemy w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Obecnie asortyment jest bardzo szeroki i znaleźć możemy przeróżne gry w każdym przedziale wiekowym. Jest to z pewnością świetna alternatywa dla gier komputerowych. Nadal świetnym rozwiązaniem będzie także wspólne układanie puzzli czy gra w Scrabble. Po za planszówkami można zorganizować dziecku zabawę w przebieranie, co szczególnie uraduje dziewczynki, które uwielbiają przebierać się w sukienki, zakładać kapelusze i udawać księżniczki. Chłopcom z kolei warto pomóc budować na przykład tor przeszkód w jednym z pomieszczeń w domu bądź kupić tradycyjne domino, co dodatkowo może zaszczepić w nim sympatię do budownictwa i konstruowania. Takie z pozoru proste rozwiązania okazują się znacznie lepsze niż ślęczenie przed ekranem komputera. Jeśli już decydujemy, że dziecko może skorzystać z gier w Internecie warto sprawdzić jakie gry preferuje i zaproponować mu własne, np. gry edukacyjne, łamigłówki czy gry pamięciowe. Internet daje nam mnóstwo możliwości i nie powinniśmy się przed nimi bronić, lecz korzystać z nich rozsądnie! Taka forma spędzania czasu przy komputerze czy tablecie jest jak najbardziej odpowiednia i daje bardzo dużo możliwości rozwoju. Godzina dziennie poświęcona na taki sposób edukacji z pewnością przypadnie każdemu dziecku do gustu.

Fajnym pomysłem mogą być również domowe obowiązki w dziecięcym wydaniu np. prowadzenie własnego mini ogródka. Praca w ogrodzie to świetne połączenie nauki i zabawy. Dziecko nie tylko uczy się dbać o coś własnego, ale także nabiera cierpliwości i uczy się czerpania satysfakcji z własnych dokonań i sukcesów.

Warto wspólnie z dzieckiem wybierać gry i bajki, aby dziecko nie wybierają nieodpowiednich dla siebie treści