Gry i zabawy dla dzieci

Zastanawiasz się w jaki sposób odciągnąć dziecko od bezsensownych gier komputerowych, które wzbudzają w nim tylko negatywne emocje? Warto zapewnić naszemu dziecku nie tylko dobrą zabawę w czasie wolnym, ale także dostarczyć mu przy okazji dawkę edukacji i rozwoju.

Szkło do kuchni
http://www.druknaszkle.pl
Różnego rodzaju nadruki na szkle, obrazy na szkle
i panele szklane, do kuchni i łazienki.

Najpopularniejsze formy zabawy dzieci to obecnie wspólne zabawy z przyjaciółmi, gry planszowe oraz komputerowe, a także oglądanie filmów i bajek w telewizji. Najczęściej rodzice, poznając znajomych swoich dzieci chcą wiedzieć czy jest to dla nich odpowiednie towarzystwo, dlaczego zatem rodzice mieliby z lekceważeniem podchodzić do tego jakie gry i bajki wybiera dziecko? Jest to równie istotna kwestia i nierzadko to właśnie gry i bajki, wybierane przez nasze pociechy mają znaczący wpływ na ich rozwój i kształcenie osobowości. Jak zatem dobierać dziecku gry? Najlepsze w dalszym ciągu byłyby gry planszowe, w które można grać wspólnie z rodziną, zeszyty z zagadkami, krzyżówkami i łamigłówkami dla dzieci oraz tradycyjne zabawy jak np. układanie puzzli czy gra w Scrabble. Dodatkowo wspólne rozwiązywanie łamigłówek integruje dziecko z rodziną i daje możliwość na wspólne zastanawianie się nad odpowiedzią, co z kolei jest świetnym pretekstem do dyskusji na temat świata i nurtujących dziecko pytań. Nie należy natomiast całkowicie rezygnować z dobrodziejstw, jakie daje nam technologia i z rozwagą korzystać z gier, które oferuje nam Internet, gdyż wybierać możemy spośród naprawdę wielu interesujących gier edukacyjnych, które w takim samym stopniu (bądź nawet i wyższym) rozwijają umysł dziecka. Warto jednak wyznaczyć pewną granicę, np. godzina gry na komputerze w ciągu dnia po odrobionych zadaniach domowych.

W kwestii bajek i filmów animowanych należy być równie rozważnym. Tutaj pomocne okazać mogą się ograniczenia wiekowe widocznie w każdym opisie filmu. Ponadto warto zasiąść do seansu wspólnie z dzieckiem, aby na bieżąco kontrolować treści i odpowiadać dziecku na ewentualne pytania. Takie wspólne oglądanie to świetny pomysł na spędzenie wieczoru z dziećmi. To połączenie zabawy i odpoczynku, a także przy odpowiednim doborze repertuaru – nauki!

Pamiętajmy, iż najważniejsze jest to, aby kontrolować, na co decyduje się nasze dziecko i proponować mu inne rozwiązania – niekoniecznie związane z urządzeniami mobilnymi. Można również częściej np. raz w tygodniu organizować wspólne wyjazdy do ZOO czy na basen, na które dziecko będzie mogło zaprosić swoich przyjaciół. To z pewnością ucieszy całą gromadkę i będzie fajnym spędzeniem czasu również dla dorosłych.