Kreatywnie spędzony czas dziecka

Często rodzice zastanawiają się jak zagospodarować swojemu dziecku czas, aby spędził je kreatywnie. Najczęściej jednak z braku czasu i zmęczenia rodzice wybierają najprostszą i zarazem najskuteczniejszą metodę czyli pozwolenie dziecku grać na tablecie czy komputerze. Często również wybieramy bajki w telewizji czy też filmy animowane na płytach DVD. Jak zatem dobrać odpowiednie dla naszych pociech bajki i jak namówić je do korzystania gier edukacyjnych?

wykańczanie wnętrz pod klucz Deco Nova

Obecnie platformy telewizji kablowej zapewniają wiele przeróżnych kanałów z bajkami i filmami dla dzieci. Również pośród nich wyróżnić można takie, które przeznaczone są dla dzieci w różnym wieku. Dlatego więc nie należy oddawać tej decyzji dziecku, lecz samemu chwycić za pilot i przewertować kanały w poszukiwaniu takiego, który będzie odpowiedni dla naszego dziecka. Podobnie sprawa ma się w kontekście filmów animowanych. Nie każdy z nich bowiem będzie odpowiedni, co sugerować może na przykład oznaczenie wiekowe, na które powinniśmy zwracać uwagę. Za przykład posłużyć mogą w tym przypadku popularne światowe klasyki takie jak Shrek, który poza dawką świetnego humoru dostarcza również wielu dwuznacznych wypowiedzi oraz kwestii niezrozumiałych dla dzieci. Jest to zatem film przeznaczony raczej dla starszej widowni i pomimo urokliwego kota i śmiesznego osiołka warto namówić dziecko, aby zasiadło do seansu nieco później. Warto w takiej sytuacji wytłumaczyć dlaczego podjęliśmy taką decyzję i zaproponować coś w zamian. Obecnie w internecie znaleźć można także wiele przeróżnych gier dla dzieci, i tutaj również potrzebna jest rozwaga. Wiele z nich również posiada oznaczenia wiekowe, których należy przestrzegać. Po za nic nie wnoszącymi do życia i umysłu naszego dziecka grami znaleźć można wiele, różnych platform, na których znaleźć można garść świetnych gier edukacyjnych, które pobudzą wyobraźnię i kreatywność naszego dziecka oraz wspomogą logiczne myślenie. Po za grami komputerowymi warto pomyśleć nad wspólnym spędzeniem czasu np. grając w gry planszowe. Jednym z najbardziej popularnych gier jest Memory, czyli zapamiętywanie. Dzięki niej dziecko ćwiczy koncentrację i zapamiętywanie, a także uczy się przegrywać. Mamy bowiem możliwość okazania dziecku wsparcia i wytłumaczenia zaistniałej sytuacji. Dobrym pomysłem będą również gry zespołowe, które uczą dziecko komunikacji i wspólnego działania.

Takie formy rozrywki z pewnością zapewnią dziecku nie tylko fantastyczną zabawę, ale także dzięki temu spędzimy z nim znakomity czas – znacznie lepszy niż granie w bezmyślne gry, wybrane bez namysłu przez dziecko.